Sloboda slova či politická korektnosť? V Muskovej ankete hlasovalo vyše poldruha milióna ľudí

Twitter
Zdroj: TASR/AP

Spoločnosť Twitter vo štvrtok oznámila, že v piatok do 9.00 h miestneho času (17.00 h SEČ) svojim zamestnancom oznámi, či budú prepustení v rámci redukcie personálu. Informuje agentúra Reuters a denník The New York Times.

„V úsilí dostať Twitter na zdravú cestu absolvujeme v piatok náročný proces redukcie našej globálnej pracovnej sily,“ uviedla spoločnosť Twitter v e-maile pre zamestnancov, do ktorého mala Reuters možnosť nahliadnuť.

Prečítajte si tiež:

​Všetky kancelárie Twitteru budú podľa vyjadrení tejto spoločnosti dočasne uzavreté a prístup do nich bude pozastavený s cieľom "pomôcť zaistiť bezpečnosť všetkých zamestnancov, i systémov spoločnosti a údajov o zákazníkoch".

Miliardár Elon Musk prevzal minulý týždeň výhradnú kontrolu nad Twitterom po dokončení nákupu za 44 miliárd dolárov. Musk vzápätí prepustil viacerých vedúcich predstaviteľov spoločnosti a plánuje znížiť aj počet zamestnancov, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

O prácu by mohla prísť približne polovica zo 7500 zamestnancov Twitteru.

Sloboda slova či politická korektnosť? V ankete hlasovali milióny ľudí

Nový majiteľ Twittera Elon Musk dal na tejto sociálnej sieti hlasovať o otázke, či majú zadávatelia reklamy podporovať „slobodu slova“ alebo „politickú korektnosť“.

Veľká väčšina, presnejšie 78,3 percenta používateľov, sa priklonila k prvej možnosti, pričom iba 21,7 percenta hlasujúcich podporilo druhú alternatívu.

V ankete celkovo hlasovalo vyše 2,7 milióna ľudí. Zapojiť sa do nej však mohli iba registrovaní používatelia.

Muskova vízia zmeny Twitteru má fungovať ako námestie, kde môže každý slobodne vyjadriť, čo si myslí. Jeho kritici však hovoria, že aj sloboda slova by mala mať nejaké hranice a v prípade, že niekto zverejní klamlivý komentár, mal by zaň niesť právne následky.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 28.10.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.