Z rybacej kože vyrábajú kabelky a dokonca aj čižmy. Ide o veľmi kvalitný a ekologický materiál

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hitom luxusných módnych butikov sa stávajú výrobky z rybacej kože. Okrem toho, že je mimoriadne kvalitná, výroba je aj udržateľná pre svet. Koža totiž pochádza z legálnych lovov rýb, ktoré sú určené na konzumáciu.

Pri brazílskom Riu vznikla fabrika, kde vyrábajú výrobky z rybacej kože. Sú z rýb ulovených v Amazonke. Tieto kože sú mimoriadne pevné a veľmi dobre sa s nimi pracuje.

„Z rybacej kože sa dajú vyrobiť všetky kvalitné doplnky rovnako ako z inej kože,“ hovorí výrobca Daniel Abruzzini.

Kvalitná koža pochádza z Arapaimy obrovskej, ktorá dorastá až do trojmetrovej dĺžky. Patrí medzi najväčšie sladkovodné ryby na svete a žije v Amazonke. Zatiaľ čo mäso z ryby spracujú na konzumáciu, kože v továrni najskôr upravia so špeciálnymi látkami, potom ich vysušia a zafarbia.

Spracované kože posielajú do celého sveta. Obľubujú si aj známe módne značky. Predávajú kabelky či iné kožené doplnky. Predajcovia vyzdvihujú najmä fakt, že výrobky sú ekologickejšie ako kožušiny.

Ďalším dôležitým faktorom pre spotrebiteľov je pôvod. Chovanie zvierat len na kožušinu či kožu považuje vyspelý svet za nehumánne. Módne butiky tak môžu bez obáv zverejňovať, z akého zvieraťa výrobok pochádza a kde a ako ho ulovili.

Z rybacej kože nevyrábajú len kabelky, ale aj kovbojské čižmy v Texase. Aj to dokazuje, že materiál je mimoriadne kvalitný.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.