Po Twitteri bude prepúšťať aj Facebook, o prácu môžu prísť tisícky ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Definitívny verdikt sa zamestnanci dozvedia tento týždeň. Firma už pracovníkov požiadala, aby zrušili služobné cesty, ktoré nie sú nevyhnutné.

Americká spoločnosť Meta Platforms, ktorá stojí za najväčšou sociálnou sieťou a ďalšími produktmi ako WhatsApp či Instagram, plánuje tento týždeň prepustiť tisícky zamestnancov. Informuje o tom portál The Wall Street Journal.

Firma tým reaguje na pokles zisku. Ten v treťom štvrťroku klesol v porovnaní s minulým rokom o viac ako polovicu na necelé štyri a pol miliardy dolárov, tržby sa znížili o štyri percentá. Jednou z príčin je zmena spoločnosti Apple v ochrane osobných údajov v operačnom systéme iOS.

Spoločnosť navyše varovala pred rastom nákladov a poukázala na to, že jej podnikanie ohrozuje viacero problémov. Medzi najvýraznejšie patrí napríklad silná konkurencia firiem Tiktok či Amazon na trhu s reklamou. 

Prečítajte si tiež:

Meta mala koncom septembra 87-tisíc zamestnancov. Tých už začiatkom minulého týždňa požiadala, aby zrušili nevyhnutné služobné cesty. Oficiálne oznámenie o prepúšťaní by malo prísť v stredu (9.11.) a ak k nemu dôjde, pôjde o prvé hromadné prepúšťanie firmy za 18 rokov jej existencie.

Aj keď má byť plánované prepúšťanie zamestnancov firmy Meta veľké, nemalo by dosiahnuť rozmery prepúšťania v spoločnosti Twitter, ktorá sa po prevzatí kormidla Elonom Muskom rozlúči s polovicou zamestnancov.

Informovali sme o tom aj v Televíznych novinách:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti