Zahraničné

Demonštranti hádzali na Ukrajinský dom zápalné fľaše (video)

Násilnosti v Kyjeve
Zdroj: SITA/AP

Ukrajinská opozícia odmietla kľúčové posty ponúknuté prezidentom.

Ukrajinská opozícia chce pokračovať v protestoch napriek ponuke prezidenta Viktora Janukovyča, aby opoziční lídri prevzali kľúčové posty vo vláde. Tí však uviedli, že budú naďalej rokovať, kým nebudú splnené ich požiadavky a vyhlásené predčasné voľby.

Demonštranti medzičasom prevzali kontrolu nad budovou v centre Kyjeva, ktorú policajné jednotky používali ako základňu a vyhnali odtiaľ asi 200 policajtov.

Výstavné centrum zo sovietskej éry pri zóne protestov zvané Ukrajinský dom demonštranti v noci obkľúčili a hádzali do budovy zápalné fľaše, pričom policajti odpovedali ohlušujúcimi granátmi.

Zdroj: SITA/AP


Napätie sa upokojilo, keď na miesto dorazil Vitalij Kličko a policajtom bolo za pokriku "Hanba!" umožnené odísť vytvoreným koridorom.

Dva mesiace po začiatku protestov Janukovyč v sobotu ponúkol opozičnému lídrovi Arsenijovi Jacenjukovi post premiéra v rámci novej snahy vyriešiť krízu v krajine. Ďalšiemu opozičnému lídrovi Kličkovi prezident ponúkol post vicepremiéra pre humanitárne záležitosti.

Janukovyč tiež prisľúbil zvážiť zmeny ukrajinskej ústavy, ktorá v súčasnosti zaručuje rozsiahle právomoci hlave štátu, a to buď prostredníctvom referenda, alebo legislatívy. Opozícia jeho návrh odmietla ako nedostatočný.


Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.