VIDEO: Potápačka zažila až príliš blízke stretnutie. Ocitla sa v objatí najväčšej chobotnice sveta

VIDEO: Potápačka zažila až príliš blízke stretnutie. Ocitla sa v objatí najväčšej chobotnice sveta
Zdroj: YouTube/Reallifemermaidphotography

Kanadská učiteľka, ktorej veľkou vášňou je potápanie, zažila v chladných vodách Pacifiku blízke stretnutie s najväčšou chobotnicou sveta.

Andrea Humphreysová chcela pri pobreží Britskej Kolumbie svojim priateľom ukázať krásy tamojších vôd. Dúfala, že sa jej pošťastí stretnúť aj s chobotnicou veľkou, ktorá patrí medzi najinteligentnejšie bezstavovce na planéte.

To sa jej aj podarilo a zážitok dokonca prekonal očakávania. Obrovský tvor bol natoľko prítulný, že ženu doslova objal všetkými chápadlami. Väčšina ľudí by pri takom zážitku tŕpla hrôzou, no skúsená potápačka, ktorá ma za sebou stovky ponorov, zachovala pokoj a dokonca si to užívala.

„Chápadlá kĺzali po mojej kamere, po perách a potom ma objala. Mala som jej obrovské chápadlá na tvári aj potápačskej maske. Vždy, keď som od nej odstúpila, sa ku mne opäť priblížila. Bolo to úžasné a inšpirujúce,“ uviedla Humphreysová pre portál The Guardian.

Chobotnica, ktorá je známa svojou schopnosťou kamufláže, mala celý čas červenú farbu. Nezmenila ju do šedého odtieňa, ktorý u týchto hlavonožcov signalizuje strach alebo agresivitu.

Chobotnice veľké sa dožívajú maximálne päť rokov, ich život sa často končí tak, že sa v podstate obetujú pre svojich potomkov. Nakladené vajíčka totiž ochraňujú tak starostlivo, že sa prestanú kŕmiť a prežívajú už len z vlastných tukových zásob.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.