Bláznivé kúsky, pri ktorých tajíte dych. Deň svetových rekordov sa niesol v duchu superzručností

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bláznivé kúsky, pri ktorých tajíte dych. Devätnásty ročník Dňa svetových rekordov sa niesol v duchu sloganu „superzručností“. Jeho cieľom bolo aj tentokrát spojiť ľudí všetkých kontinentov, aby ukázali, čo dokážu.

George Scholey sa pokúsil o rekord v skladaní Rubikovej kocky na skateboarde. Chcel tristo, nakoniec sa mu ich podarilo zložiť rovných 500.

Jazda na štvorkolke sama osebe nie je umením, pokiaľ popritom nekopete jednou nohou do lopty. Nadanému futbalistovi sa to podarilo bez prerušenia 70-krát.

O nič ľahšia nebola rovnaká disciplína, ale na hrazde, ktorej sa pridržiaval len jednou rukou. Celkovo 87 výkopov je rekord hodný ďalšieho titulu rekordéra.

Premet dozadu nezvládne hocikto. Ak to však aj niekto vie, isto ich nespraví so zaviazanými očami 21-krát za minútu ako sa to podarilo jednému športovcovi. S originálnymi disciplínami sa však akoby vrece roztrhlo.

Aj žonglovanie s basketbalovými loptami si vyžaduje zručnosť. Za jednu minútu sa dajú hneď tri prehodiť až 56-krát.

Guinnesova kniha rekordov nemá len športové disciplíny. Najnovšie sa na jej stránkach objavilo aj hudobné teleso z Venezuely.

Vzniklo len za jedným účelom, a síce prekonať rekord v počte členov ľudovej hudobnej skupiny, čo sa im podarilo. Na jednom pódiu sa ich zišlo 414.

Rýchla chôdza v hlbokom záklone alebo cviky s kruhmi na chodúľoch. Všetky tieto výkony sa môžu stať inšpiráciou aj pre iných, ktorí by si trúfli ich pokoriť.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti