Zahraničné

Ukrajinský premiér Azarov podal demisiu

Ukrajinský premiér Mykola Azarov
Zdroj: SITA

Horúca aktualita.

Ukrajinský premiér Mykola Azarov podal demisiu. S odvolaním sa na webovú stránku ukrajinskej vlády o tom informovala agentúra RIA Novosti.

Zdroj: SITA


Ako uviedol, funkcie sa vzdal v záujme dosiahnutia pokojného riešenia súčasnej politickej krízy na Ukrajine.

"V záujme vytvorenia ďalších možností pre dosiahnutie spoločensko-politického kompromisu a kvôli pokojnému vyriešeniu súčasnej politickej krízy som prezidenta Ukrajiny požiadal, aby prijal moju demisiu z funkcie predsedu vlády," uvádza sa v Azarovovom vyhlásení.

O napätej situácii v krajine a jej urovnaní v Kyjeve rokujú aj poslanci ukrajinského parlamentu, ktorí sa zišli na mimoriadnej schôdzi. Na úvod schôdze si poslanci minútou ticha uctili pamiatku obetí protivládnych nepokojov. Vzápätí predseda parlamentu Volodymyr Rybak vyhlásil prestávku v rokovaní na politické konzultácie.

Na zasadnutí sa zúčastňujú aj traja bývalí prezidenti Ukrajiny - Leonid Kravčuk, Leonid Kučma a Viktor Juščenko - ktorí sa od začiatku politickej krízy angažovali ako sprostredkovatelia a organizátori tzv. okrúhleho stola.

Schôdza má však podľa ukrajinských médií v programe jediný bod - diskusiu o politickej situácii v krajine. Okrem toho ministerka spravodlivosti Olena Lukašová podľa agentúry UNIAN spresnila, že parlament sa nebude zaoberať otázkou vyhlásenia výnimočného stavu v krajine.


KYJEV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti