Rusko poprelo, že Poľsko zasiahli ich rakety

Rusko poprelo, že Poľsko zasiahli ich rakety
Veliteľ ruských inváznych síl generál Sergej Surovikin (vľavo) a minister obrany Sergej Šojgu (vpravo). Zdroj: Profimedia.sk

Ruské ministerstvo obrany v utorok poprelo správy o údajnom dopade dvoch ruských rakiet v Poľsku, pri ktorom prišli o život dve osoby. Označilo ich za "úmyselnú provokáciu s cieľom vyhrotiť situáciu". TASR správu prevzala zo staníc Sky News a BBC.

"Ruské zbrane nezasiahli žiadne ciele v blízkosti ukrajinsko-poľskej hranice," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré ministerstvo zverejnilo na sociálnej sieti Telegram.

Zrejme ruské rakety podľa medializovaných informácií dopadli v utorok do areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva v Przewodówe na východe Poľska, ktoré je členskou krajinou NATO. Poľské orgány preverujú rôzne verzie incidentu vrátane toho, že došlo k výbuchu bojovej rakety. Vrcholní predstavitelia Poľska sa zišli na mimoriadnom zasadnutí v súvislosti s "krízovou situáciou".

Podporu Poľsku už vyjadrili viacerí slovenskí i svetoví predstavitelia vrátane premiéra SR a ČR Eduarda Hegera a Petra Fialu či predsedov vlád pobaltských krajín.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si príchod poľských záchranných zložiek na miesto nešťastia:

TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výbuch v Poľsku

Dôležité udalosti