Štáb TV Markíza je v poľskej obci, kde raketa zabila dvoch pracovníkov družstva. Rozprávali sme sa s ich kolegom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V poľskej obci Przewodów, kde rakety zabili dvoch ľudí, je aj štáb TV Markíza. Náš redaktor Martin Jedinák sa rozprával s miestnymi ľuďmi o nešťastí. 

Ukrajinská raketa protivzdušnej obrany dopadla na poľské družstvo, kde pracovali dvaja poľnohospodári. Rozprávali sme sa s ich kolegom, ktorý ich mal striedať na večernej smene. Poľnohospodári, ktorí mali okolo 60 rokov, údajne v tom čase vážili kukuricu, ktorú zvážali z poľa. Keď boli na váhe s traktorom a vlečkou, raketa dopadla presne na nich.

Podľa agentúry AP bol jeden zo zabitých mužov bol strážcom a dohliadal na všetko a druhý bol vodič traktora.

Americký prezident Joe Biden potvrdil, že incident bol následok ruského útoku na Ukrajinu. V utorok (15. 11.) začala ruská armáda masívnu streľbu na celé územie Ukrajiny. 

Rozprávali sme sa aj s obyvateľmi poľskej dediny, ktorí v utorok večer počuli silnú explóziu a zatriasli sa im okná na domoch. Z miesta neďalekého družstva videli stúpať dym. Do desiatich minút po výbuchu už vraj boli na mieste všetky záchranné zložky. 

Neďaleko družstva sa nachádza aj škola. Veľké množstvo novinárov a záchranných zložiek však deti a ich rodičov vyľakalo a vyučovanie prerušili. Dostali aj psychologickú pomoc.

Na mieste je veľa policajtov aj vojenských áut. Podľa informácií TV Markíza hľadajú ďalšiu zablúdenú raketu.

Obyvatelia pohraničného mestečka doteraz vojnu na Ukrajine intenzívne nevnímali. Žili bez výrazného strachu. Niekedy však počuli výbuchy spoza hraníc.

Živý vstup z poľského mesta Przewodów si pozrite vo videu vyššie.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti