Rusi si našli náhradu za Európu. Mnohí začali cestovať do exotickej dovolenkovej destinácie

Rusi si našli náhradu za Európu. Mnohí začali cestovať do exotickej dovolenkovej destinácie
Phuket.

V Rusku sa roztrhlo vrece so zájazdmi do Thajska. V nadchádzajúcich mesiacoch sa tak dajú očakávať davy ruských turistov v tejto tropickej destinácii.

Hlavný nápor odštartuje po začatí priamych letov z Jekaterinburgu. Tie budú od 26. novembra smerovať do Pattaye a od 2. decembra do Phuketu. Informuje ruská agentúra URA.ru.

„Dopyt po priamych letoch je vysoký. Pre Jekaterinburg je to prielom, pretože budú existovať najmenej tri možnosti, ako sa dostať do Thajska. S prestupom, tankovaním v Kazachstane a priamym letom,“ povedal pracovník cestovnej kancelárie Dmitrij Denholc.

Prečítajte si tiež:

​Dlho očakávané lety bude prevádzkovať letecká spoločnosť Azur Air a bude to prvýkrát od vypuknutí pandémie, čo sa budú môcť priamym letom dostať do Phuketu aj obyvatelia Uralu.

Počas novembra letecké spojenia s Thajskom posilní aj Aeroflot. Okrem navýšenia počtu letov z Moskvy začne aj s novými linkami z Novosibirsku, Krasnojarsku a Vladivostoku.

Nové lety

V uplynulých týždňoch podľa ruskej Asociácie cestovných kancelárií oznámilo nové charterové lety do Thajska množstvo „cestoviek“ a ruskí turisti sa tam môžu dostať už od 63-tisíc rubľov na osobu (cca 538 eur). Thajsko sa tak pre nich stalo lacnejšie než Turecko či Dubaj.

Nielen ceny však hrajú rolu v zmene cestovateľských preferencií Rusov. Výrazne ich ovplyvnila vojna na Ukrajine, po jej vypuknutí sa totiž cestovanie stalo pre bežných Rusov omnoho komplikovanejšie v dôsledku rozsiahlych sankcií.

Podľa Deutsche Welle všeobecne záujem Rusov o dovolenku v Európe klesá.

Dôvodom je zrušenie priamych letov a sankcie EÚ proti Rusku. „Nechcú cestovať do nepriateľských štátov, pretože nevedia, či to raz nebude použité proti nim,“ hovorí Artur Muradian zo spoločnosti Space Travel.

Napriek všetkému sa niektorí Rusi podľa Olgy Smyšljajevovej z moskovskej cestovnej agentúry Wanderlust Európy nevzdávajú.

Jej krajania stále radi navštevujú krajiny ako Taliansko, Francúzsko či Španielsko, hoci to pre nich znamená dopraviť sa tam obchádzkou cez Turecko, Srbsko alebo Fínsko.

Okrem Thajska rastie v Rusku záujem aj o africké a latinskoamerické krajiny.

„V dnešnej dobe je výlet do Európy rovnako drahý ako let do Juhoafrickej republiky,“ vysvetľuje Anastasija Umovskajová z cestovateľského projektu Kluchi.

Pozrite si aj reportáž o údajných porušeniach sankcií.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti