Biden spochybnil Zelenského slová o tom, že raketa, ktorá zabíjala v Poľsku, nebola z Ukrajiny

Biden spochybnil Zelenského slová o tom, že raketa, ktorá zabíjala v Poľsku, nebola z Ukrajiny
Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj.

Americký prezident Joe Biden spochybnil vo štvrtok tvrdenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že raketa, ktorá v utorok dopadla v Poľsku a zabila dvoch ľudí, nebola ukrajinského pôvodu. TASR informácie prevzala od agentúry Reuters a stanice Sky News.

"To nie sú dôkazy," povedal Biden novinárom v Bielom dome po návrate z cesty do Ázie, keď sa ho spýtali na Zelenského vyjadrenia.

Prečítajte si tiež:

Ukrajinský prezident v stredu povedal, že nepochybuje, že raketa "nebola ukrajinská". Vyzval tiež, aby ukrajinským predstaviteľom umožnili prístup na miesto výbuchu.

​Biden predtým uviedol, že vzhľadom na trajektóriu rakety nie je pravdepodobné, že priletela z Ruska.

​Výbuch v poľskej dedine Przewodów, asi šesť kilometrov od ukrajinskej hranice, vyvolal medzinárodný rozruch vzhľadom na obavy, že by mohlo ísť o ruský útok na územie NATO. Moskva zodpovednosť poprela s tým, že ruské sily túto raketu nevystrelili.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg a ďalší predstavitelia vrátane poľských uviedli, že do Poľska zrejme dopadla strela ukrajinskej protivzdušnej obrany, ktorá reagovala na ruské raketové útoky.

Čo všetko nateraz o incidente v Poľsku vieme sa dozviete v tomto videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti