V byte našli mŕtveho otca s dvojročným synom, polícia uzavrela niekoľkomesačné vyšetrovanie

V byte našli mŕtveho otca s dvojročným synom, polícia uzavrela niekoľkomesačné vyšetrovanie
Zdroj: shutterstock.com

Prípad otca (†59) a syna (†2), ktorých našli vo februári mŕtvych v byte štátu New York, po deviatich mesiacoch polícia uzavrela. Vyšetrovanie odhalilo tragické okolnosti.

Policajné oddelenie okresu Ontario v štáte New York dostalo 15. februára tohto roku na tiesňovej linke informáciu, že 59-ročného Davida Condeho už týždeň nikto nevidel. Rovnako tak ani jeho dvojročného syna Davida Condeho mladšieho. O prípade informuje americký denník USA Today.

Do ich bytu, v newyorskom meste Geneva, tak poslali kontrolu. Keď sa dostali cez zamknuté dvere, na posteli ležalo mŕtve telo otca (†59) a kúsok od neho našli aj chlapčeka bez známok života. 

Polícia v byte nenašla žiadne stopy po vlámaní či násilí. Pôvodne sa vyšetrovatelia domnievali, že príčinou smrti bolo podchladenie, pretože v byte bolo veľmi chladno. Ďalšou z verzií bola aj prípadná otrava oxidom uhoľnatým, pretože v byte sa nachádzal plynový kotol. O priebehu vyšetrovania informovala News10NBC.

Prečítajte si tiež:

Po deviatich mesiacoch teraz polícia uzavrela prípad s úplne iným záverom. Vyšetrovanie odhalilo, že otec zomrel na infarkt. Dvojročný chlapček tak zostal v byte sám a keďže sa o seba nevedel postarať, po nejakom čase zomrel od hladu. 

Podľa polície bol byt čistý a dobre udržiavaný. Pri prehľadávaní našli aj jedlo, no chlapček bol príliš malý na to, aby ho sám dokázal nájsť a nakŕmiť sa. Prípad nenechal chladnými ani profesionálnych policajtov. „Bolo pre nás veľmi ťažké byť na mieste činu. Niečo také sa nevidí každý deň,“ povedal šéf policajného oddelenia David Cirencione. 

Otec mal podľa polície chlapca vo svojej opatere takmer od narodenia. Matka oňho neprejavovala príliš veľký záujem a v čase pred jeho smrťou s ním pravdepodobne ani nebola v kontakte.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti