Španielska polícia zadržala rekordné množstvo marihuany

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Španielska polícia v piatok (18.11.) oznámila, že zhabala 50 ton marihuany. Ide o najväčšie množstvo tejto drogy, aké kedy v tejto krajine polícia zadržala. Informuje o tom agentúra Reuters. 

Polícia odhalila a rozpustila v súvislosti s prípadom v Katalánsku osem fariem a zadržala 20 osôb pre podozrenie z podvodu pri odbere elektrickej energie a z ohrozenia verejného zdravia, uvádza sa vo vyhlásení polície.

Všetky spomínané farmy boli kryté ako údajne plantáže na konopu určenú pre priemysel. Farmy boli registrované na jednu nemenovanú obchodnú spoločnosť a nachádzali sa medzi skladmi s legálnou priemyselnou činnosťou. 

Prečítajte si tiež:

Celkovo polícia zadržala od júna do októbra 52 ton marihuany, 187-tisíc rastlín a 19 ton konopných šišiek. Španielskej polícii sa tak podarilo prekonať nedávny rekord, keď len začiatkom tohto mesiaca oznámila, že zhabala 32 ton tejto drogy, čo bolo v danom čase najviac.

V júni uviedol španielsky daňový úrad, že kilogram marihuany stojí približne 2300 - 2500 eur. Vzhľadom na túto informáciu by zadržaných 50 ton tejto drogy mohlo mať hodnotu asi 125 miliónov eur.

Pozrite si aj reportáž o pláne zlegalizovať marihuanu v Nemecku:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti