Zahraničné

Brit vyhodil disk s bitcoinmi v hodnote 5,5 mil. €

Bitcoin, nová mena
Zdroj: Internet

Teraz prehľadáva smetisko na juhu Walesu.

Brit James Howells prehľadáva smetisko na juhu Walesu v nádeji, že objaví svoj starý pevný disk so 7500 bitcoinmi. Disk s virtuálnou menou vyhodil tento rok pri veľkom upratovaní a až neskôr zistil, že v ňom je údajne uložený poklad v hodnote 5,5 milióna eur. Informuje portál Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na BBC.

Zdroj: Internet

Howells získal virtuálnu menu v roku 2009 prakticky "za babku", v súčasnosti ale hodnota jedného bitcoinu prekročila hranicu 7400 €.

Neskôr si počítač, kde mal virtuálnu menu uloženú, oblial pivom. Nefunkčný počítač rozmontoval a predal na náhradné diely, pevný disk schoval do šuflíku, kde ležal roky. Pri veľkom upratovaní tento rok sa rozhodol disk vyhodiť, lebo si myslel, že dáta v ňom uložené si stiahol.

"Počul som historky o chlapíkovi z Nórska, ktorý bitcoiny kúpil za pár drobných a teraz ich predal za obrovskú sumu," povedal. A až po tom si uvedomil, čo na vyhodenom disku bolo.

Howells najskôr neúspešne prehľadal všetky svoje záložné servery a až po tom sa vydal na smetisko. Správca mu však oznámil, že jeho disk môže byť až v hĺbke 1,5 metra.

CARDIFF/TVNOVINY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.