Muž strieľal v gay bare dlhou puškou. Dvaja návštevníci klubu sa mu postavili a bojovali s ním

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ozbrojenca, ktorý v nedeľu v nočnom gay klube v meste Colorado Springs v americkom štáte Colorado smrteľne zranil najmenej piatich ľudí, sa podarilo zastaviť dvom "hrdinom".

Oznámila to miestna polícia, ktorá identifikovala podozrivého ako 22-ročného Andersona Lee Aldricha. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

K streľbe v podniku Club Q, v ktorom sa stretávajú členovia LGBTI+ komunity, došlo krátko pred polnocou miestneho času.

Muž ozbrojený dlhou puškou začal podľa polície strieľať na ľudí okamžite po príchode do podniku. "Najmenej dvaja hrdinovia v klube sa útočníkovi postavili, bojovali s ním a zabránili mu tak v ďalšom zabíjaní a ubližovaní iným," povedal na tlačovej konferencii policajný šéf Adrián Vásquez.

Polícia uviedla, že pri streľbe utrpelo zranenia ďalších 18 ľudí s tým, že bližšie nešpecifikovaný počet zranených je naďalej v kritickom stave. Polícia v klube našla najmenej jednu ďalšiu strelnú zbraň.

Na webovom prehliadači Google je Club Q charakterizovaný ako "nočný klub orientovaný na gayov a lesby, v ktorom sa konajú tematické večery".

V reakcii na streľbu uviedol Club Q na sociálnej sieti Facebook, že "je otrasený z nezmyselného útoku na našu komunitu".

"Ďakujeme za rýchlu reakciu našim hrdinským zákazníkom, ktorí premohli ozbrojeného muža a ukončili tento nenávistný útok," píše klub.  

Pozrite si archívnu reportáž o streľbe pred barom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti