Prezident Joe Biden oslávil svoje 80. narodeniny

Americký prezident Joe Biden a jeho dcéra Ashley Bidenová.
Americký prezident Joe Biden a jeho dcéra Ashley Bidenová. Zdroj: TASR/AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Americký prezident Joe Biden oslávil v nedeľu v rodinnom kruhu svoje 80. narodeniny. Životné jubileum si pripomenul slávnostným obedom, ktorý zorganizovala jeho manželka Jill, informovala podľa agentúry DPA televízia CNN.
Ďalšie podrobnosti o súkromnej oslave neboli zverejnené. Ani Biely dom nevydal k Bidenovým narodeninám oficiálne vyhlásenie. Verejné oslavy neboli plánované.

Až popoludní miestneho času zverejnila prvá dáma Jill Bidenová na Twitteri príspevok s dvoma fotografiami, ktoré zachytávajú prezidentský pár v slávnostnom oblečení pri tanci, informuje agentúra AFP. „Niet nikoho iného, s kým by som radšej tancovala, ako si ty. Všetko najlepšie k narodeninám Joe! Milujem ťa,“ napísala Jill Bidenová.

Prečítajte si tiež:

​Biden je prvým americkým prezidentom, ktorý v Bielom dome oslávil 80 rokov. V najbližších dňoch chce prediskutovať so svojou rodinou otázku, či sa bude v roku 2024 uchádzať o znovuzvolenie. Svoje rozhodnutie mieni zverejniť začiatkom budúceho roka.

V Demokratickej strane sa ozývajú hlasy, ktoré volajú po otvorení cesty pre mladšiu generáciu politikov. Z nedávno zverejnených prieskumov verejnej mienky však vyplýva, že väčšina Američanov si neželá, aby Biden znovu kandidoval.

Pozrite si video:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.