Rusko podniklo na východe Ukrajiny v nedeľu takmer 400 útokov, tvrdí Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: TASR/AP Photo/Andrew Kravchenko

Rusko na východe Ukrajine podniklo v nedeľu takmer 400 delostreleckých útokov, uviedol v pravidelnom videoposolstve ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informoval v pondelok denník The Guardian.

Najtvrdšie boje podľa ukrajinského prezidenta prebiehali podobne ako doteraz v Doneckej oblasti, kým v Luhanskej oblasti bojujúce ukrajinské jednotky "kúsok po kúsku" postupovali vpred.

V súvislosti s ukrajinskými pozíciami na juhu krajiny Zelenskyj povedal, že jednotky Kyjeva tam "držia líniu, sústavne a veľmi premyslene ničia potenciál okupantov".

Prečítajte si tiež:

​Zvýšenie počtu raketových útokov zo strany Ruska na Ukrajine je sčasti zamerané aj na vyčerpanie zásob ukrajinskej protivzdušnej obrany a ovládnutie neba nad Ukrajinou, uviedol v sobotu podľa denníka The Guardian vysokopostavený predstaviteľ Pentagónu.

K silným výbuchom došlo v sobotu večer a v nedeľu ráno aj v okolí Záporožskej jadrovej elektrárne (ZAES) na juhu Ukrajiny. Oznámil to v nedeľu šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi, podľa ktorého sa zrejme obnovilo ostreľovanie v okolí elektrárne.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 20.11. o aktuálnej situácii na Ukrajine:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti