Pri silnom zemetrasení v Indonézii zahynuli desiatky ľudí, stovky utrpeli zranenia

Pri silnom zemetrasení v Indonézii zahynuli desiatky ľudí, stovky utrpeli zranenia
Zdroj: TASR/

Najmenej 56 obetí na životoch a približne 700 zranených hlásia indonézske úrady po zemetrasení, ktoré v pondelok zasiahlo západnú časť ostrova Jáva. Informuje o tom agentúra AFP.

Epicentrum otrasov bolo pri meste Cianjur (vysl. „čiandžur“), ležiacom zhruba 100 kilometrov južne od hlavného mesta Jakarta, v ktorom boli otrasy taktiež citeľné.

Podľa americkej geologickej služby USGS aj miestneho indonézskeho Meteorologického, klimatologického a geofyzikálneho úradu (BMKG) išlo o otrasy s magnitúdou 5,6.

Do 20 mŕtvych hlásil predstaviteľ samosprávy v zmienenom meste Cianjur. Uvádzal, že takýto počet úmrtí dosiaľ zaznamenala jedna z miestnych nemocníc, píše agentúra Reuters.

Agentúra AP s odvolaním sa na indonézske úrady informovala o najmenej 56 mŕtvych a stovky zranených. Poškodené boli desiatky budov, vrátane islamskej internátnej školy či nemocnice.  

Indonéziu postihujú často zemetrasenia i erupcie sopiek. Toto súostrovie totiž leží v seizmicky aktívnej zóne, tzv. Ohnivom kruhu, kde sa stretávajú tektonické platne.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prírodná katastrofa

Dôležité udalosti