Ochranka Vladimira Putina sa pripravuje na štátny prevrat. Ten sa môže uskutočniť viacerými spôsobmi

Vladimir Putin.
Vladimir Putin. Zdroj: TASR/Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Po tom, ako sa minulý mesiac v centre Moskvy objavila vojenská technika a niekoľko ozbrojených mužov, mnohí Moskovčania dúfali, že ide o vojenský prevrat.

Federálna ochranná služba (FSO) však prišla s vyhlásením, že ide o cvičenie ochrany najvyšších orgánov a obrany voči terorizmu. Novinári z ruského média The Insider vypátrali, že na čo presne sa pripravujú.

Podľa dokumentov, ktoré majú novinári k dispozícii, sa obávajú zahraničných agentov, ktorí môžu psychologicky zaútočiť. V prípade puču budú podľa nich ochrancovia ruskej elity prežívať depresie, pocity izolácie, neistoty o správnosti ťahov ich šéfov a strachu o život.

Jedným zo spôsobov, pred ktorým dokument dôrazne varuje, je hypnóza. Tej sú podľa ruského velenia zahraniční agenti schopní. Zároveň sa obávajú, že proti nim nepriateľ použije masové médiá, sociálne siete a náboženské organizácie.

Proti tomu chcú Rusi bojovať každotýždennými posedeniami, pri ktorých budú s mladými členmi ochranky diskutovať o politike. Dokument totiž varuje pred tým, že proti nim zahraniční agenti otočia ich vlastné rodiny.

Dokument pripravil zástupca riaditeľa FSO, generál Aleksandr Komov. O tom nie je veľa verejne známych informácií. Vie sa však, že pravidelne konzultuje svoje kroky s astrológmi a jasnovidcami, upozornil web The New Voice of Ukraine.

Puču sa obáva aj samotný ruský prezident Vladimir Putin. Na konci októbra si mal do Moskvy stiahnuť elitné ruské jednotky. Ochranu Putina má podľa The Insider zaisťovať 18-tisíc vojakov, ktorých vedie generál Nikolaj Kuznecov. 

Pozrite si reportáž o situácii na Ukrajine.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti