Zlodeji sa nezastavia pred ničím: Z charitatívnej akcie ukradli obľúbenú vianočnú postavičku

Zlodeji sa nezastavia pred ničím: Z charitatívnej akcie ukradli obľúbenú vianočnú postavičku
Ilustračná snímka Zdroj: shutterstock.com/Honcharuk Andrii

V západnom Flámsku sa každoročne koná charitatívny festival Wakken Smelt. Vianočná tradícia sa tento rok ešte ani nezačala a organizátori už s políciou riešia kriminalitu. Neznámy páchateľ totiž ukradol nafukovacieho snehuliaka, informuje portál The Brussels Times.

Predmet krádeže môže pôsobiť úsmevne, no u miestnych vyvolal pobúrenie. Biela figúrka s červeným klobúkom je vysoká dva a pol metra a na propagáciu festivalu ju používajú dlhé roky.

„Dúfame, že toho snehuliaka opäť nájdeme,“ povedal na margo krádeže Aniek Van de Velde z organizačného výboru Wakken Smelt. „Nafukovaciu figúru páchatelia odpojili od batérie a odviezol. Či ju môžu naďalej používať, nevieme. Veríme, že sa nám vráti nepoškodená,“ hovorí organizátor.

Prečítajte si tiež:

Nádeje sa však postupne znižujú. Vianočná postavička z trhoviska zmizla pred týždňom. Ak polícia neuspeje alebo im ju páchatelia nevrátia, organizátori budú musieť kúpiť novú.

„Festival sa koná s charitatívnym účelom, pre dobrú vec. Neradi by sme preto míňali peniaze na novú postavu. Skutočne chceme použiť všetky peniaze na určený cieľ,“ dodal.

O festivale

Výťažok z tohtoročného festivalu, ktorý sa koná 3. decembra, bude použitý na financovanie mládežníckych programov v okolí, ako aj na výstavbu niekoľkých škôl v Libérii.

Ako sme už uviedli, primárnym účelom snehuliaka bola propagácia charitatívnej akcie. Okrem toho sa každý rok do nej „prevliekol“ niekto zo známych miestnych obyvateľov a ostatní hádali, o koho ide, pričom víťaz vyhral zakaždým aj nejakú cenu.

Organizátori Wakken Smelt preto žiadajú verejnosť o pomoc a veria, že táto krádež nepoškodí záujem o akciu.

Pozrite si aj reportáž o tohtoročných vianočných trendoch:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti