Zelenskyj: Rusko používa chlad ako zbraň hromadného ničenia

Zelenskyj: Rusko používa chlad ako zbraň hromadného ničenia
Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok (22.11.) povedal, že Rusko sa útokmi na energetickú infraštruktúru pokúša použiť počas tejto zimy chlad ako „zbraň hromadného ničenia“. Informuje agentúra AFP.

„Kremeľ chce chlad tejto zimy pretvoriť na zbraň hromadného ničenia,“ povedal Zelenskyj prostredníctvom telemostu v príhovore na stretnutí starostov francúzskych miest.

Ukrajinci podľa jeho slov potrebujú „veľa vecí“ na to, aby prežili túto zimu a zabránili Rusku pretvoriť chlad na nástroj teroru a podriadenia sa. Zelenskyj pripomenul, že ruské sily zámerne útočia na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, zdravotnícke zariadenia i vzdelávacie inštitúcie.

Prečítajte si tiež:

Ukrajinský prezident požiadal zväz starostov francúzskych miest o pomoc pri odmínovacích operáciách na Ukrajine a o vybavenie pre ukrajinské záchranné služby a zdravotníkov.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok upozornila, že mráz bude počas prichádzajúcej zimy ohrozovať životy miliónov Ukrajincov po tom, ako energetickú infraštruktúru krajiny poškodila séria ruských útokov.

Pozrite si aj súhrn situácie na Ukrajine z 21.11.2022 vo videu dole.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti