Ďalšie zverstvo Rusov. Pri útoku na pôrodnicu v Záporožskej oblasti zahynul novorodenec

Ďalšie zverstvo Rusov. Pri útoku na pôrodnicu v Záporožskej oblasti zahynul novorodenec
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Život novorodenca si vyžiadal nočný útok ruských síl na pôrodnicu v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny, informovali v stredu ukrajinskí záchranári. Píše agentúra AFP a denník The Guardian.

"V noci na 23. novembra v meste Viľňansk v Záporožskej oblasti bola pri raketovom útoku na miestnu nemocnicu zničená dvojpodlažná budova pôrodnice," uviedli záchranári na sociálnej sieti s tým, že o "život prišlo bábätko narodené v roku 2022".

Útok i obeť potvrdil aj gubernátor Záporožskej oblasti Olexandr Staruch. "Naše srdcia sú naplnené smútkom - dieťa, ktoré práve prišlo na svet, bolo zabité," napísal na platforme Telegram.

Záporožská oblasť patrí k ukrajinským regiónom, ktoré Moskva anektovala v septembrových "referendách". Cieľom ruských raketových útokov boli aj susedné oblasti Donecká a Dnepropetrovská. V Doneckej oblasti zahynul jeden človek a osem utrpelo zranenia.

Od začiatku ruskej invázie pred deviatimi mesiacmi prišlo podľa Organizácie Spojených národov na Ukrajine o život viac než 6500 civilistov vrátane 400 detí. Podľa odhadov OSN i Kyjeva je však skutočný počet obetí výrazne vyšší.

Reakcia prezidenta

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na margo útoku na túto pôrodnicu uviedol, že Rusko na Ukrajinu prinieslo "teror a vraždenie," za ktoré sa bude musieť zodpovedať.

"Nepriateľ sa opäť rozhodol terorom a vraždením dosiahnuť to, čo nedokázal dosiahnuť za deväť mesiacov (bojov na Ukrajine) a čo ani nebude môcť dosiahnuť," uviedol Zelenskyj na sociálnych sieťach. "Namiesto toho sa bude len zodpovedať za všetko zlo, ktoré priniesol do našej krajiny," dodal.

Pozrite si aj reportáž o situácii na Ukrajine.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti