Zahraničné

OBRAZOM: S týmito deťmi sa osud kruto zahral

Pakistan_Refugees_Photo_Essay-828ed51aee7c41bfbcc5685468fc31c6.JPEG

Afganské deti sú utečencami a žijú v úplnej chudobe v Pakistane.

Pakistan je domovom státisícov utečencov. Podľa Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) je Pakistan krajinou, ktorá prijíma najviac emigrantov na svete. Väčšina z nich pochádza z Afganistanu. Žijú v utečeneckých osadách a v chudobných mestských oblastiach. Najhoršia situácia je v takzvaných „slumoch".

Zdroj: SITA

Slum je časť mesta, ktorú obývajú veľmi chudobné a sociálne slabé vrstvy obyvateľstva. Ide najmä o utečencov. Sú medzi nimi aj afganské deti, ktoré s rodinami opustili svoje domovy pre neustále násilie a vojnové konflikty.

Deti žijú v absolútnej chudobe. V slumoch na okraji Islamabadu sa snažia nájsť si akúkoľvek prácu. Zatiaľ, čo iné deti v ich veku chodia do školy, oni žobrú a robia ťažkú prácu. Väčšina z nich nikdy nenavštevovala školu, nevedia písať ani čítať.

Zdroj: SITA

Mnohí utečenci sa v Pakistane cítia ako úplní „outsideri". Nemôžu sa vrátiť domov, pretože na to nemajú peniaze a v ich krajine stále panuje násilie, pred ktorým utiekli.

Osud týchto detí dojal aj fotografa agentúry Associated Press. Muhammed Muheisen zachytil ich tváre, v ktorých sa odzrkadľuje ich krutý osud.

Ukazuje zúfalstvo v tvárach mladých detí, ktoré nepoznajú iný život. Mnohé nemajú ani 10 rokov a už vedia, čo je to hlad, špina, bieda a smrť.

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

ISLAMABAD/Jana Habarová, reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.