Do New Yorku prišli Vianoce, pre domácich aj turistov otvorili vraj najlepšie vianočné trhy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najväčšie americké mesto otvorilo pre domácich aj turistov „najlepší vianočný trh na svete“. Týmto označením sa snažia prilákať ľudí nielen obchodníci, ale aj cestovné kancelárie, ktoré privážajú do mesta turistov z rôznych kútov sveta.

Sviatočné nákupy si mohli počas predchádzajúcich dvoch sezón vychutnať len v obmedzenej miere. Príčinou bol koronavírus. „Prichádza sem veľa ľudí zo zámoria a hovoria nám, že sú šťastní, že sa sem môžu znovu vrátiť. Nie je to ale len o Vianociach v New Yorku, ale aj o tom pocite, že sme tu všetci spolu,“ hovorí Lisa Devo, ktorá na trhoch predáva ručne vyrobené mydlá.

Brian Zaro zasa tvrdí, že Covid bol vážnou skúškou pre ich rodinnú pekáreň. „Veľa prevádzok sme museli na dlhý čas zatvoriť, ale teraz vidieť, že sa život opäť vracia tam, kde bol predtým,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

New yorský Bryant Park vždy pred Vianocami zaplavilo množstvo stánkov. Drobní predajcovia v nich ponúkali tovar všetkého možného druhu. Počas ostatných dvoch rokov však ich počet pre pandémiu výrazne obmedzili. Tento rok sa ale všetko vrátilo do starých koľají.

Vianočné trhy nemajú v New Yorku dlhú tradíciu. Získali si obľubu až v 90. rokoch minulého storočia. Vzorom im boli vianočné trhy v Európe. Záľubu v nich našli aj turisti. „Ešte donedávna som nakupoval všetko cez internet. Nič sa však  nevyrovná tomu, ak môžete prísť a na vlastné oči vidieť všetkých tých predajcov a kúpiť si niečo od nich,“ povedal jeden z nich. Atmosféru newyorských vianočných trhov si pozrite vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.