Nočná mora záchranárky. Po nehode ošetrovala dievča, netušila, že ide o jej umierajúcu dcéru

Nočná mora záchranárky. Po nehode ošetrovala dievča, netušila, že ide o jej umierajúcu dcéru
Záchranárka Jayme Ericksonová na tlačovej konferencii. Zdroj: Profimedia.sk

Kanadská záchranárka, ktorá minulý týždeň zasahovala pri dopravnej nehode, až neskôr zistila, že sa snažila pomôcť vlastnej dcére (†17).

Keď Jayme Ericksonová prišla na miesto nehody na zľadovatenom úseku diaľnice v Alberte, objavila tam dievča, ktoré utrpelo ťažké zranenia a okamžite bolo jasné, že šanca na jej záchranu je veľmi malá, píše portál The Guardian.

Išlo o závažné devastačné zranenia, pre ktoré nebolo možné na prvý pohľad určiť, že ide o jej dcéru. Trvalo asi pol hodinu, kým sa záchranárke podarilo dievča vyslobodiť z auta, aby ju následne mohol vrtuľník letecky transportovať do nemocnice v Calgary.

Prečítajte si tiež:

​Ericksonová sa zdrvujúcu správu dozvedela až po konci smeny. Policajti jej oznámili, že obeťou nehody bola jej dcéra Montana. V nemocnici jej už nedokázali pomôcť a nezostávalo im nič iné, ako odpojiť dievča od prístrojov.

„Vážne zranený pacient, ktorého som ošetrovala, bola moja vlastná krv. Moje jediné dieťa. Moja dcéra Montana. Som zdrvená, som na dne,“ napísala Ericksonová v emotívnom odkaze na Facebooku.

K tragickej nehode došlo, keď sa jej dcéra spolu s kamarátkou vracali z vychádzky so psom. Auto dostalo šmyk na zľadovatenej vozovke a vzápätí doňho narazil kamión. Kamarátke obete, ktorá sedela za volantom, sa podarilo z vozidla dostať von, Montana v ňom zostala zakliesnená.

Ericksonová prišla na miesto nehody prvá a po zásahu so smútkom napísala svojmu manželovi, že nejaká rodina zrejme príde o dcéru.

Prečítajte si tiež:

​„Ako rodič aj ako záchranár vám môžem povedať, že je to horšie ako tá najhoršia nočná mora, akú si dokážete predstaviť,“ uviedol pre kanadské média Ericksonovej kolega Richard Reed.

Orgány mladého dievčaťa boli darované ďalším pacientom. „Sme šťastní, že naše dievčatko tak žije prostredníctvom ďalších ľudí a že po tejto tragédii mohla zachrániť ďalších dvoch ľudí. Vieme, že by to tak chcela, sme na ňu hrdí a bude nám veľmi chýbať,“ dodala na záver Ericksonová.

V priloženom videu nájdete reportáž z 21. 11. o tragickej nehode pri Sabinove:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti