Svetlá zhasli uprostred zákroku. Lekári v kyjevskej nemocnici si počas operácie srdca dieťaťa svietili sami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lekári vykonali v stredu (23.11.) v kyjevskej nemocnici operáciu srdca po tom, ako ruský raketový útok na ukrajinskú infraštruktúru vyradil elektrinu. Výpadok prúdu zasiahol aj kardiologickú kliniku. Svetlá zhasli priamo uprostred chirurgického zákroku. Na operačnom stole práve v tej chvíli ležalo dieťa, informuje agentúra Reuters.

„Chirurgovia operujú so zapnutými čelovkami,“ povedal kardiochirurg Borys Todurov, keď natáčal lekárov pri práci. „Pokúste sa to dokončiť čo najrýchlejšie. Teraz spustíme generátor,“ dodal. Vďaka nemu boli lekári schopní operáciu dokončiť.

Prečítajte si tiež:

​Ruské rakety dopadli v stredu na Ukrajinu a vyradili elektrinu v oblasti Kyjeva aj na iných miestach po celej krajine.

Najmenej desať ľudí prišlo o život pri útokoch, ktoré sa zameriavali na energetické zariadenia, prerušili dodávky prúdu v mnohých regiónoch a vynútili si núdzové výpadky elektriny.

Od októbra Rusko otvorene priznalo, že sa zameriava na civilné energetické a vykurovacie systémy Ukrajiny raketami dlhého doletu a bezpilotnými lietadlami. Moskva tvrdí, že cieľom je znížiť schopnosť Kyjeva bojovať a prinútiť ho k vyjednávaniu. Ukrajina tvrdí, že útoky na infraštruktúru sú vojnové zločiny.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 23.11.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti