Chceli zachytiť moment, ktorý si budú navždy pamätať. Selfie vedľa umierajúcich hasičov vyvolalo vášne

Dvaja hasiči zahynuli po náraze lietadla do hasičského auta pri štarte na najrušnejšom letisku v Peru.
Dvaja hasiči zahynuli po náraze lietadla do hasičského auta pri štarte na najrušnejšom letisku v Peru. Zdroj: Profimedia.sk

Na peruánskom Medzinárodnom letisku Jorgeho Cháveza v Lime sa stala v polovici novembra smrteľná nehoda. Lietadlo spoločnosti Latam Airlines sa tu zrazilo s hasičským vozidlom a obrí stroj začal horieť. Viac ako 120 cestujúcich vyviazlo bez zranení. O život však prišli dvaja hasiči.

Dvaja z preživších si na mieste nešťastia chceli zrejme urobiť selfie roka. Jednoducho chceli zachytiť tento moment, aby si ho mohli navždy zapamätať. Ich tváre boli pokryté hasičskou penou, vytiahli telefóny, usmiali sa a urobili fotku, pretože práve prežili haváriu lietadla a považovali to za zázrak, píše nzherald.co.nz.

„Keď ti život dá druhú šancu,“ napísal jeden z pasažierov pod fotografiu so svojou partnerkou.

Zrejme však netušili, že dvaja hasiči zomreli a jeden skončil v kritickom stave. Ich fotografia vyvolala protichodné reakcie.

Mnohí im vyčítali, že sa vo svetle tejto smutnej správy odvážili byť na svojej selfie takí šťastí, zatiaľ čo iní boli ohromení ich príbehom o prežití.

Pozrite si aj archívnu reportáž z Televíznych novín z 19. novembra:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.