Vianočná atmosféra pomaly zahaľuje svet, pozrite si čarovné vianočné mestečko v Drážďanoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo svete sa „zvianočnieva“. Sviatočnou atmosférou už dýchajú mnohé mestá. Varené víno a klobása rozvoniavajú aj v Drážďanoch, kde má vianočné mestečko neuveriteľne dlhú históriu.

Najstarší trh v Nemecku, známy ako Striezelmarkt, tento rok oslavuje 588 rokov. Jeho bránami prejdú po pandémii v najbližších týždňoch opäť milióny ľudí.

„Sme radi, že po dvoch rokoch pandémie opäť otvárame,“ povedal ekonomický riaditeľ Drážďan Robert Franke. 

Prečítajte si tiež:

Tieto vianočné trhy sú vychýrené nielen v Nemecku, ale aj za hranicami. Známy je aj vďaka drevenej veži, ktorá svieti, hrá a vo vnútri sa pohybujú figúrky. Tradíciou je ochutnávka rumu, ovocného chleba a čerstvo upečenej štóly v prvý deň po otvorení stánkov. Obrovský záujem je aj o varené víno, punč a klobásu. 

„Naši dodávatelia zvýšili ceny až o 15 percent, takže to musíme premietnuť aj do cien pre zákazníkov,“ poznamenal jeden z predajcov Heiko Meyer s tým, že napríklad spomínané varené víno stojí na drážďanskom trhu viac ako štyri eurá.

Tento rok si ľudia vážia vianočné trhy o to viac, že si nahrádzajú zameškané po pandémii. Ako vyzerá vianočné mestečko si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti