Kontroverzný hudobník Kanye West sa chce stať americkým prezidentom, ohlásil kandidatúru

Kontroverzný hudobník Kanye West sa chce stať americkým prezidentom, ohlásil kandidatúru
Na archívnej snímke z 11. marca 2022 v Los Angeles Kanye West sleduje zápas zámorskej NBA Washington Wizards - Los Angeles Lakers. Zdroj: TASR/AP/Ashley Landis

Americký raper a spevák Kanye West vyhlásil, že má v úmysle kandidovať za prezidenta USA v roku 2024 napriek tomu, že v uplynulom čase čelil viacerým škandálom pre svoje správanie a výroky. Hviezda, ktorá si legálne zmenila meno na Ye, zverejnila na sociálnych sieťach video s logom svojej kampane a nápisom Ye 24, informovala o tom spravodajská stanica BBC News.

West tvrdí, že požiadal exprezidenta Donalda Trumpa, aby bol jeho spolukandidátom na viceprezidenta. Dodal, že táto žiadosť vyviedla niekdajšieho šéfa Bieleho domu „značne z miery“, keďže on sám nedávno ohlásil vlastnú kandidatúru na nominanta do prezidentských volieb za Republikánsku stranu.

Prečítajte si tiež:

West (45) sa uchádzal o post prezidenta už v roku 2020, ale jeho kampaň bola neúspešná - získal len 70-tsíc hlasov. Svoju predvolebnú kampaň oznámil príliš neskoro na to, aby sa objavil na volebných lístkoch v najmenej šiestich štátoch.
Jeho najnovšie tvrdenia sa objavili vo videu zverejnenom po tom, ako bol začiatkom tohto týždňa spozorovaný v Trumpovom floridskom sídle Mar-a-Lago v sprievode prominentného belošského nacionalistu Nicka Fuentesa.

Hudobník nedávno vyvolal vlnu kritiky, pretože na parížsky týždeň módy si obliekol tričko s nápisom „White Lives Matter“ (Na životoch bielych záleží). Tento slogan v USA používajú stúpenci nadradenosti bielej rasy. West tiež vyhlásil, že jeho kritici sú platení tajnou skupinou židov, čo je bežnou súčasťou antisemitských konšpirácií.

Prečítajte si tiež:

Keďže pokračoval vo svojich antisemitských komentároch na internete a v televíznych rozhovoroch, jeho talentová agentúra, ako aj módne spoločnosti vrátane Gap, Adidas a Balenciaga s ním prerušili spoluprácu.

Pozrite sa ako vyzerala jeho predvolebná kampaň v posledných prezidentských voľbách v USA.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti