Varovný štrajk rakúskych železničiarov sa skončil

Štrajk rakúskych železničných zamestnancov.
Štrajk rakúskych železničných zamestnancov. Zdroj: TASR/Ladislav Vallach

Osobnú i nákladnú vlakovú dopravu obnovia v utorok v Rakúsku po ukončení varovného štrajku tamojších železničiarov. Štátna železničná spoločnosť ÖBB upozornila, že napriek obnoveniu dopravy môže ojedinele dôjsť k obmedzeniam, meškaniam alebo výpadkom spojov, informuje agentúra APA.

Štrajk rakúskych železničiarov sa skončil o polnoci z pondelka na utorok. Dopravcovia už vopred upozornili na možné problémy najmä v mestských aglomeráciách. Na vjazdoch do miest sa v pondelok ráno tvorili väčšie zápchy než zvyčajne, no obavy z dopravného chaosu sa nepotvrdili.

Prečítajte si tiež:

​V Rakúsku podľa ÖBB obvykle denne premáva približne 8000 osobných a nákladných vlakov rôznych dopravcov. Každý deň v krajine prepravia približne milión cestujúcich. Celodenný varovaný štrajk prišiel po tom, ako cez víkend neuspelo v poradí piate kolo rozhovorov o kolektívnej zmluve pre zhruba 50.000 zamestnancov približne 65 železničných dopravcov. Vzhľadom na 11-percentnú infláciu žiadajú pracovníci zvýšenie miezd v priemere o 12 percent, zamestnávatelia im ponúkajú 8,4 percenta.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 28.11.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti