Zahraničné

Nechutné mafiánske praktiky. Muža dobili lopatou a ešte živého ho predhodili sviniam

Talianska polícia
Zdroj: Internet

Jedného z vrahov usvedčil telefonát, v ktorom komentoval, aké majú svine apetít.

Skupina zabijakov pracujúcich pre kalábrijskú mafiu dobila člena znepriateleného gangu lopatou a ešte živého ho predhodila sviniam. Informovala o tom vo štvrtok talianska polícia, na ktorú sa odvolala agentúra Reuters.

Zdroj: Internet
K vražde pravdepodobne došlo v marci 2012, keď zmizol istý Francesco Raccosta, ale jeho telo sa nikdy nenašlo, uviedol vo svojom vyhlásení súd v Regio di Calabria. Polícia zatkla 20 osôb podozrivých z páchania rôznych foriem organizovaného zločinu vrátane piatich vrážd.

Jedného z Raccostových vrahov zatkli po tom, čo sa so svojim činom pochválil v telefonickom rozhovore, ktorý polícia odpočúvala. "Bolo to neuveriteľné potešenie počuť ho, ako reve," povedal podozrivý. "Podľa mňa z neho nič nezostalo... Tie prasatá majú fakt dobrý apetít!"

Podľa vyšetrovateľov išlo o jednu z piatich vrážd, ktoré členovia podsvetia spáchali ako akt pomsty za smrť mafiánskeho šéfa, ktorého 11 dní predtým zastrelili troma ranami v jeho aute.
K vraždám došlo v rámci vojny medzi znepriatelenými frakciami kalábrijskej 'Ndranghety o kontrolu nad kriminálnymi aktivitami v oblasti mesta Oppido Mamertina, ktoré sa nachádza na úplnej "špičke" talianskej čižmy. 

Vďaka rozhodujúcej úlohe, ktorú kalábrijská mafia, tvorená voľným zväzkom 100 rôznych klanov, zohrala pri dovoze kokaínu do Európy, sa jej podarilo oslabiť ekonomickú moc sicílskej Cosy Nostry.

RÍM, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Do Arménska prišlo z Náhorného Karabachu už vyše 13 300 utečencov.

Arménska vláda vo vyhlásení uviedla, že do utorkových ranných hodín prekročilo hranice z Náhorného Karabachu do Arménska "celkovo 13.350 násilne vysídlených osôb". Podľa medializovaných správ v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu, zaznamenávajú prílev utečencov z ostatných oblastí regiónu a hrozí tam vypuknutie humanitárnej krízy. Niekoľkomesačná blokáda Karabachu zo strany Azerbajdžanu tam spôsobila nedostatok jedla a liekov. (TASR)

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)