Zahraničné

Nechutné mafiánske praktiky. Muža dobili lopatou a ešte živého ho predhodili sviniam

Talianska polícia
Zdroj: Internet

Jedného z vrahov usvedčil telefonát, v ktorom komentoval, aké majú svine apetít.

Skupina zabijakov pracujúcich pre kalábrijskú mafiu dobila člena znepriateleného gangu lopatou a ešte živého ho predhodila sviniam. Informovala o tom vo štvrtok talianska polícia, na ktorú sa odvolala agentúra Reuters.

Zdroj: Internet
K vražde pravdepodobne došlo v marci 2012, keď zmizol istý Francesco Raccosta, ale jeho telo sa nikdy nenašlo, uviedol vo svojom vyhlásení súd v Regio di Calabria. Polícia zatkla 20 osôb podozrivých z páchania rôznych foriem organizovaného zločinu vrátane piatich vrážd.

Jedného z Raccostových vrahov zatkli po tom, čo sa so svojim činom pochválil v telefonickom rozhovore, ktorý polícia odpočúvala. "Bolo to neuveriteľné potešenie počuť ho, ako reve," povedal podozrivý. "Podľa mňa z neho nič nezostalo... Tie prasatá majú fakt dobrý apetít!"

Podľa vyšetrovateľov išlo o jednu z piatich vrážd, ktoré členovia podsvetia spáchali ako akt pomsty za smrť mafiánskeho šéfa, ktorého 11 dní predtým zastrelili troma ranami v jeho aute.
K vraždám došlo v rámci vojny medzi znepriatelenými frakciami kalábrijskej 'Ndranghety o kontrolu nad kriminálnymi aktivitami v oblasti mesta Oppido Mamertina, ktoré sa nachádza na úplnej "špičke" talianskej čižmy. 

Vďaka rozhodujúcej úlohe, ktorú kalábrijská mafia, tvorená voľným zväzkom 100 rôznych klanov, zohrala pri dovoze kokaínu do Európy, sa jej podarilo oslabiť ekonomickú moc sicílskej Cosy Nostry.

RÍM, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.