Muž odovzdal nájdenú peňaženku polícii, teraz mu hrozí väzenie

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/František Iván

Ako poctivý nálezca sa zdal byť 27-ročný muž, ktorý v Ostrave na polícii odovzdal nájdenú peňaženku. Policajtom sa potom prihlásil majiteľ s tým, že v nej mal mať veľký obnos peňazí, ten tam chýbal. Nálezca sa potom priznal, že si hotovosť nechal.

Nezvyčajný prípad riešili ostravskí policajti, informuje tn.cz. Muž odovzdal peňaženku, vrátane dokladov, okolo 500 českých korún (21 eur) a jedno euro (približne 24 českých korún). Mal ju nájsť pri benzínke v Ostrave-Porube.

„Len niekoľko minút po tom, čo muž odišiel, prišiel iný muž, ktorý nahlásil stratu peňaženky, v ktorej boli osobné doklady, väčšia finančná čiastka, teda okolo 3 000 českých korún (123 eur) a 375 eur," povedala česká policajná hovorkyňa Eva Michalíková.

Prečítajte si tiež:

​Podľa dokladov polícia zistila, že práve on je majiteľom nájdenej peňaženky, ktorú odovzdal 27-ročný muž.

„Policajti sa prípadom začali ihneď zaoberať, zaistili kamerové záznamy, z ktorých bol viditeľný možný páchateľ. Ako sa zistilo, muž, ktorý odovzdal nájdenú peňaženku, bol s najväčšou pravdepodobnosťou aj podozrivou osobou,“ načrtla Michalíková.

Hliadka kontaktovala nálezcu a ten znovu dorazil na policajné oddelenie. Pri výsluchu mal najskôr povedať, že chcel peňaženku odovzdať človeku, ktorý ju mohol stratiť. Z miesta však autom odišiel.

„Do niekoľkých minút ju síce šiel odovzdať na políciu, ale predtým z peňaženky vybral takmer všetky bankovky. Ďalej povedal, že svoje konanie ľutuje a po celý čas mal zlé svedomie. Všetky peniaze nakoniec policajtom odovzdal,“ doplnila Michalíková.

Muž je teraz podozrivý z krádeže. V prípade odsúdenia môže skončiť až na dva roky vo väzení.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 11.10.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti