VIDEO: Panelák v plameňoch, českí hasiči evakuovali desiatky ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rozsiahly požiar zasiahol v stredu (30.11.) dopoludnia 12-poschodový panelák v Českom Těšíne. Oheň zachvátil najvyššie poschodie. Hasiči museli z domu evakuovať 40 ľudí. Oheň sa im našťastie podarilo skrotiť skôr, ako napáchal väčšie škody.

„Na mieste je výšková technika, hlavný zásah prebieha vo vnútri budovy,“ popísal zásah hovorca moravskosliezskych hasičov Jakub Kozák.

Prečítajte si tiež:

Na mieste je tiež pristavený hasičský autobus pre evakuovaných obyvateľov. „Celkom bolo evakuovaných 40 ľudí. Z toho šesť skončilo v starostlivosti zdravotníkov,“ povedala hovorkyňa moravskosliezskych policajtov Daniela Vlčková.

Požiar sa hasičom podarilo skrotiť skôr, ako sa rozšíril aj do nižších poschodí. Príčina zatiaľ známa nie je, zisťovať ju budú hasiči aj polícia.

Požiar zničil dohromady štyri byty. Piaty bol poškodený vodou pri hasení, hasiči ho vysušujú priemyselným vysávačom. Obyvatelia domu sa už môžu do svojich bytov postupne vracať, a to až na deviate poschodie. Hneď ako to bude bezpečné, vrátiť do bytov sa budú môcť aj ľudia z vyšších poschodí. Dohliadať na to bude polícia.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti