VIDEO: Dovolenkári zažili na pláži v Dubaji chvíle hrôzy. Odrazu sa pri nich zjavil žralok

VIDEO: Dovolenkári zažili na pláži v Dubaji chvíle hrôzy. Odrazu sa pri nich zjavil žralok
Záber z videa. Zdroj: reprofoto: YouTube/Nico de Corato

Sociálnymi sieťami sa v posledných dňoch šíri desivé video, ktoré zachytáva nebezpečnú situáciu počas kúpania dvoch turistov v mori na dovolenke v Dubaji, keď ich náhle ohrozil žralok.

O dramatickom príbehu informoval portál news.com.au.

Na záberoch vidno žraloka, ako odrezal muža a ženu od brehu pláže Kite Beach. Na plytčine už v tej chvíli stojí plavčík, ktorý na kúpajúcich sa turistov gestikuluje, aby vyliezli z vody, keďže im hrozí nebezpečenstvo.

Obaja plavci zachovali pokoj a počkali, až predátor odpláva a uvoľní im cestu. To im podľa viacerých komentárov pod videom zachránilo život.

„Tá žena urobila tú najlepšiu možnú vec, že nezačala triasť rukami a nohami. Tým si zaistila, aby ju žralok neprenasledoval,“ uviedla jedna z diskutujúcich.

„Obaja neprepadli panike, to bolo v tej chvíli zásadné. Ale nikdy nedokážem pochopiť, prečo ľudia plávajú tak ďaleko od pláže,“ napísal ďalší.

Prečítajte si tiež:

​Citovaný web upozornil na to, že pláž Kite Beach je dobre chránená pobrežnou hliadkou a plavčíkmi. Kúpanie je tu však povolené iba do zotmenia, práve pre potenciálnu žraločiu hrozbu.

Vody Perzského zálivu má v obľube aj veľké množstvo Slovákov.

Pozrite si archívnu reportáž o žralokovi pri pobreží Veľkej Británie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti