VIDEO: Hrozivý zosuv pôdy na diaľnici v Brazílii zmietol autá do priekopy, našli živých i mŕtvych

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovský zosuv pôdy na diaľnici v Brazílii zmietol a zavalil najmenej 16 osobných a nákladných áut. Brazílski záchranári tak museli celú stredu (30.11.) prehľadávať miesto nešťastia a hľadať desiatky ľudí, ktorých zosuv pôdy zasiahol. Doteraz sa sa podarilo vyslobodiť šesť ľudí a nájsť dve obete. 

Tragická udalosť sa stala v pondelok (28.11.) večer pri meste Guaratuba na juhu krajiny. Po intenzívnych dažďoch zavalil uvoľnený svah 200 metrov dlhý úsek diaľnice, informovala CNN. Väčšinu áut zosuv strhol z cesty a stiahol do priekopy pod ňou.

Prečítajte si tiež:

Zástupca hasičského zboru pre miestne médiá uviedol, že podľa ich odhadov môže byť nezvestných 30 až 50 ľudí. Záchranným tímom pomáhajú psy cvičené na vyhľadávanie ľudí, ale aj technika ako drony s termokamerami.

Nepretržitú prácu im komplikuje odľahlosť miesta, pretrvávajúci dážď, ale aj hrozba ďalšieho zosuvu svahu hory a možné zrútenie zničeného kusu diaľnice. 

Prudké dažde spôsobili povodne aj v ďalších pobrežných oblastiach. Podľa oficiálnej bilancie postihli 680 ľudí a viac ako 500 domov, z ktorých niektoré boli zničené.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti