Zahraničné

Atlantou sa prehnala víchrica s mrznúcim dažďom

Tisícky áut opustili vodiči počas víchrice s mrznúcim dažďom
Zdroj: SITA

Chaos spôsobilo necelých šesť centimetrov snehu.

Ani počas štvrtku sa v okolí mesta Atlanta v americkom štáte Georgia nepodarilo odstrániť tisícky áut, ktoré opustili vodiči počas víchrice s mrznúcim dažďom.

Zdroj: SITA
Podľa americkej televízie CNN bolo na cestách ešte 2000 opustených áut. Úrady vyzvali majiteľov, aby sa prihlásili a dokonca ponúkali, že ich k autám dopravia a pomôžu s benzínom či naštartovaním.

Kompetentné osoby na seba navzájom zvaľovali vinu za zlý krízový manažment. Chaos spôsobilo necelých šesť centimetrov snehu. Deti uviazli v mrazoch v školských autobusoch, tisíce školákov museli prenocovať v školách.

Komplikovaná situácia vznikla čiastočne preto, že meteorológovia zlé počasie nesprávne predpovedali. Avšak v Georgii, ležiacej na juhu USA, sú také vrtochy počasia veľmi zriedkavé, uviedla tlačová agentúra DPA.

Politici v Georgii čelili vlne kritiky za nezvládnutie zriedkavej búrky, ktorá si na juhu USA vyžiadala najmenej deväť životov, informoval Reuters.

Predstavitelia oboch politických strán - demokrati i republikáni - dostávali pichľavé otázky ohľadom chabej organizácie prác v metropolitnej oblasti, kde žije vyše päť miliónov ľudí. Do veľkej miery sú pritom odkázaní na dopravu autami do husto obývaných predmestí.

Republikánsky guvernér Nathan Deal nahneval mnohých ľudí v Georgii, vrátane miestnych meteorológov, keď búrku v utorok večer označil za "neočakávanú".

Z Kasima Reeda, demokratického starostu Atlanty, si ľudia robili posmešky za jeho utorkový príspevok na sociálnej sieti Twitter, kde napísal odkaz "Atlanta, sme pripravení na sneh".

ATLANTA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.