V nemocnici v Prahe vypukol v noci požiar. Z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

V nemocnici v Prahe vypukol v noci požiar. Z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia

V pražskej nemocnici Motol v sobotu večer horelo. Išlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Pre požiar evakuovali zhruba 60 ľudí z urgentného príjmu. Lôžková časť nemocnice však nebola zasiahnutá. Oznámil to spravodajský webový portál iDNES.cz, citujúc hovorcu pražských hasičov Daniela Fíka.

Zadymené priestory sa podľa neho podarilo odvetrať v priebehu niekoľkých minút. Škody sú odhadnuté na približne 100.000 korún (4100 eur). Pri zásahu sa zranil hasič; má porezanú ruku.

Prečítajte si tiež:

Dym v priestoroch nemocnice Motol mali hasiči ohlásený o 20.30 h. Na miesto vyrazilo niekoľko jednotiek hasičov vrátane podnikovej jednotky FN Motol.

„Hasiči prieskumom zistili požiar elektroinštalácie v strope na sociálnom zariadení, ktorý uhasila voda z prasknutého potrubia," uviedol Fík.

Podľa informácií hasičov boli zadymené iba toalety a priľahlé ordinácie, z ktorých boli evakuovaní ľudia. „Tieto osoby sú schopné pohybu," uviedli hasiči počas zásahu.

V Prahe koncom augusta horelo i v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v mestskej štvrti Střešovice. Požiar vypukol v západnom krídle budovy A, kde sú umiestnené pracoviská neurológie, očnej kliniky, ORL, ako aj oddelenia chorôb z povolania a hematologické ambulancie.

Oheň zničil strechu a podkrovie pavilónu, nikto z desiatok evakuovaných pacientov ani personálu sa nezranil. Ľahšie zranenia utrpeli pri zásahu traja hasiči. Zriaďovateľom ÚVN je ministerstvo obrany; požiar preto vyšetruje Vojenská polícia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.