Ruský poslanec prišiel s bizarným nápadom: Na ukrajinské tanky chce poslať „kamikadze psov“

Ruský poslanec prišiel s bizarným nápadom: Na ukrajinské tanky chce poslať „kamikadze psov“
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/wellphoto

Predstavitelia ruskej Oriolskej oblasti v piatok rokovali o návrhu zákona, ktorý tamojším úradom udeľuje právomoc nakladať s túlavými zvieratami podľa vlastného uváženia. Počas diskusie o útulkoch pre zvieratá navrhol komunistický poslanec Viktor Makarov nasadiť vycvičené túlavé psy v bojoch na Ukrajine, píše portál Oreltimes.

„Navrhujem vychovať týchto psov, aby vyhadzovali do vzduchu tanky,“ vyhlásil Makarov, ktorý chcel ešte nedávno vyriešiť problém s túlavými psami tak, že ich pošle do Číny. Túto myšlienku vyslovil na jednom z výborov oblastnej rady.

Prečítajte si tiež:

​Makarovov kreatívny prístup sa však nestretol s pochopením jeho ideologických spolupútnikov ani žiadnych členov ostatných strán. Návrh vyvolal viac otázok ako odpovedí a po krátkej debate bolo všetkým jasné, že zákon zrejme nebude v konečnej podobe prijatý.

Námestník gubernátora pre poľnohospodárstvo Sergej Borzjonkov napríklad nedokázal odpovedať na otázku, či sterilizované psy po vypustení nemôžu zraniť tamojšie obyvateľstvo. Námestník Andrej Frolov zasa nevedel, aké sú finančné náklady na dennú starostlivosť o jedno túlavé zviera.

Podpredseda regionálnej rady Michail Vdovin už skôr hovoril o nutnosti navýšenia rozpočtových prostriedkov na údržbu útulkov pre zvieratá bez domova a ich sterilizáciu. Verejné organizácie, ktoré sa týmto problémom zaoberajú, chcel okrem iného podporiť štedrými grantmi.

Pozrite si reportáž o aktuálnej situácii na Ukrajine.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti