Prehrala boj so zákernou chorobou. Zomrela americká herečka Kirstie Alleyová (†71)

Kirstie Alley
Kirstie Alley Zdroj: TASR/Photo by Evan Agostini/Invision/AP, File

Po krátkom boji s rakovinou zomrela americká herečka Kirstie Alleyová (†71), hviezda seriálu Sever a Juh alebo filmovej trilógie Pozri, kto to hovorí.

„So zármutkom vás informujeme, že naša neuveriteľná, húževnatá a milujúca matka zomrela po krátkom boji s rakovinou, ktorú jej zistili len prednedávnom,“ uviedli herečkine adoptívne deti True a Lillie Parkerovi na Twitteri.

Alleyová zomrela obklopená najbližšou rodinou v centre pre liečbu rakoviny Moffitt Cancer Center na Floride.

Na úmrtie Alleyovej už reagoval jej herecký kolega John Travolta, s ktorým si zahrala v niekoľkých filmoch. „S Kirstie som mal jeden z najvýnimočnejších vzťahov. Milujem ťa Kristie, Viem, že sa znovu uvidíme,“ uviedol Travolta na Twitteri.

Alleyová sa prvýkrát preslávila na prelome 80. a 90. rokov rolou v americkom sitkome Na zdravie (Cheers). Za stvárnenie Rebeccy Howeovej v tomto seriáli získala v roku 1991 Zlatý glóbus a cenu Emmy. V roku 1994 získala svoju druhú sošku Emmy za rolu Sally Goodsonovej v televíznej dráme Dávidova matka. V 80. a 90. rokoch sa Alleyová objavila v mnohých známych filmoch vrátane snímok Pozri, kto to hovorí, Olsen Twins: Na to treba dvoch, Pozor na Harryho a Krása na zabitie.

Pozrite si archívnu reportáž z 8.11. o úmrtí českej režisérky Marie Poledňákovej:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti