Séria záhadných výbuchov pokračuje: V Rusku horí ďalšie vojenské letisko, Kyjev o útokoch mlčí

Séria záhadných výbuchov pokračuje: V Rusku horí ďalšie vojenské letisko, Kyjev o útokoch mlčí
Pri meste Kursk horí zásobník ropy. Zdroj: profimedia.sk/Sputnik

Vojenské letisko v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou sa stalo terčom dronového útoku, uviedol v utorok tamojší gubernátor Roman Starovojt. Stalo sa tak deň po tom, čo Moskva obvinila Kyjev z útokov dronmi na letecké základne v Saratovskej a Riazanskej oblasti. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

„V dôsledku dronového útoku v oblasti letiska pri meste Kursk začal horieť zásobník ropy. K obetiam nedošlo,“ uviedol Starovojt na sociálnych sieťach. Dodal, že aktuálne prebieha úsilie o uhasenie požiaru.

Gubernátor Kurskej oblasti nespresnil, odkiaľ bol dron vyslaný.

Ruské ministerstvo obrany v pondelok uviedlo, že ruské sily zostrelili ukrajinské bezpilotné lietadlá, ktoré sa „pokúsili zaútočiť na leteckú základňu Ďagilevo v Riazanskej oblasti a na vojenskú základňu Engeľs v Saratovskej oblasti s dronmi sovietskej výroby“

Kyjevský režim sa v pondelok ráno "pokúsil zaútočiť na leteckú základňu Ďagilevo v Riazanskej oblasti a vojenskú základňu Engeľs v Saratovskej oblasti s dronmi sovietskej výroby", napísalo ruské ministerstvo obrany.

Úlomky dronov spôsobili na základniach výbuchy, pri ktorých zahynuli traja ľudia a ďalší štyria utrpeli zranenia. Explózie ľahko poškodili aj dve ruské lietadlá.

Ukrajina sa k incidentom na ruských vojenských letiskách ani k obvineniu zo zodpovednosti za ne zatiaľ nevyjadrila.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti