Indovi pri bitke prepichli krk trojzubcom, lekári hovoria o medicínskom zázraku

Indovi pri bitke prepichli krk trojzubcom, lekári hovoria o medicínskom zázraku
Ind s krkom prebodnutým trojzubcom. Zdroj: profimedia.sk/swns.com

Do nemocnice v indickej Kalkate priviezli v noci muža s na prvý pohľad hrozivým zranením. Keď lekári zbadali Bhaskara Rama (33) s krkom skrz-naskrz prepichnutým trojzubcom, boli ohromení.

Okrem závažnosti zranenia ich však prekvapilo aj to, že muž bol až neuveriteľne pokojný, informuje portál NDTV. Ram mal pri tom za sebou 65 kilometrov dlhý presun z mesta Kaylani, kde sa v práci zapojil do bitky, pričom mu jeden zo súperov nešťastne prebodol krk.

Zdroj: profimedia.sk/swns.com

Lekári boli pri pohľade na hororové zranenie zo začiatku skeptickí a obávali sa, či to pacient vôbec prežije. Pri preskúmaní rany však s prekvapivo zistili, že zbraň nezasiahla žiadne žily ani tepny. Hrot minul aj priedušnicu, pažerák, hrtan či krčné stavce.

​Priamo z rany dokonca nevytiekla žiadna krv. Tú mal Ram iba na ústach. Pacient navyše lekárom povedal, že necíti žiadnu bolesť. Bez preháňania, lekári sa pozerali na medicínsky zázrak.

Prečítajte si tiež:

​Nemocničný personál však nechcel riskovať a zobudil chirurga z otorinolaryngologického oddelenia Pranabasisa Bandyopadhyaya, aby pacienta okamžite operoval.

Zákrok podľa doktora prebehol bez komplikácií. „Pacient sa zotavuje veľmi rýchlo a postupne mu vyberáme podporné hadičky. Tracheostomickú kanylu sme už dali preč a po vyšetrení magnetickou rezonanciou odstránime aj nazogastrickú sondu,“ uviedol Bandyopadhyay pre indické médiá.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti