Zelenskyj navštívil zranených vojakov v Charkovskej oblasti

Volodymyr Zelenskyj navštívil vojakov.
Volodymyr Zelenskyj navštívil vojakov. Zdroj: Instagram/zelenskiy_official

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v utorok v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny zranených vojakov, aby si spolu uctili ukrajinský deň ozbrojených síl pripadajúci na tento deň. Informuje o tom spravodajská stanica CNN.

Videozáznam, ktorý zverejnila Zelenského kancelária, zachytáva prezidenta ako odovzdáva ocenenia vojenským lekárom, zraneným vojakom a ďalším zdravotníkom.

"Veľmi vám ďakujem za to, že ste zachránili našich bojovníkov a pomohli prežiť našim hrdinom. V tento deň by som chcel zaželať zdravie ľuďom, ktorí prispievajú k zdraviu našej armády. Dobre sa o seba starajte, keďže máte na starosti Ukrajinu," povedal Zelenskyj vojenským lekárom a zdravotníkom.

Prečítajte si tiež:

V nemocnici sa stretol aj ďalšími zranenými vojakmi, ktorým poďakoval za "hrdinstvo, s akým bránia" Ukrajinu, jej nezávislosť a územnú celistvosť, ako aj slobodu a život ukrajinského ľudu. "Želám vám skoré uzdravenie," dodal.

Zelenskyj navštívil v utorok aj Doneckú oblasť, pričom sa zastavil v meste Sloviansk neďaleko frontovej línie a mesta Bachmut, ktoré sa už niekoľko mesiacov pokúšajú dobyť ruské sily.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti