Pasažierka počas letu simulovala pôrod, pri núdzovom pristátí v Barcelone z lietadla vybehli migranti

Pasažierka počas letu simulovala pôrod, pri núdzovom pristátí v Barcelone z lietadla vybehli migranti
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Španielske úrady pátrajú po 14 osobách, ktoré v stredu ušli z lietadla po núdzovom pristátí na barcelonskom letisku El Prat. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky denníka El Mundo.

Stroj leteckej spoločnosti Pegasus s 288 pasažiermi smeroval z marockej Casablancy do Istanbulu v Turecku. Technický personál na letisku El Prat zaznamenal v stredu okolo 4.30 h ráno miestneho času (3.30 h SEČ) žiadosť o núdzové pristátie, píše El Mundo. Jedna z pasažierok údajne začala rodiť.

Prečítajte si tiež:

Letisko lietadlu povolilo pristáť a k lietadlu dorazili  príslušníci polície a zdravotníci. Keď sa tehotnú ženu usilovali previezť do sanitky, lietadlo opustilo 27 ľudí a pokúsili sa utiecť.

Policajti 14 migrantov vrátane "tehotnej" ženy zadržali. Päť z nich sa dobrovoľne vrátilo na palubu, voči ôsmim ďalším úrady začali proces deportácie. Zvyšné osoby sú na úteku a je po nich vyhlásené pátranie.

Ženu previezli do nemocnice, zdravotníci však jej tehotenstvo nepotvrdili. Bola preto zadržaná za občiansku neposlušnosť.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti