Pasažierka počas letu simulovala pôrod, pri núdzovom pristátí v Barcelone z lietadla vybehli migranti

Pasažierka počas letu simulovala pôrod, pri núdzovom pristátí v Barcelone z lietadla vybehli migranti
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Španielske úrady pátrajú po 14 osobách, ktoré v stredu ušli z lietadla po núdzovom pristátí na barcelonskom letisku El Prat. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky denníka El Mundo.

Stroj leteckej spoločnosti Pegasus s 288 pasažiermi smeroval z marockej Casablancy do Istanbulu v Turecku. Technický personál na letisku El Prat zaznamenal v stredu okolo 4.30 h ráno miestneho času (3.30 h SEČ) žiadosť o núdzové pristátie, píše El Mundo. Jedna z pasažierok údajne začala rodiť.

Prečítajte si tiež:

Letisko lietadlu povolilo pristáť a k lietadlu dorazili  príslušníci polície a zdravotníci. Keď sa tehotnú ženu usilovali previezť do sanitky, lietadlo opustilo 27 ľudí a pokúsili sa utiecť.

Policajti 14 migrantov vrátane "tehotnej" ženy zadržali. Päť z nich sa dobrovoľne vrátilo na palubu, voči ôsmim ďalším úrady začali proces deportácie. Zvyšné osoby sú na úteku a je po nich vyhlásené pátranie.

Ženu previezli do nemocnice, zdravotníci však jej tehotenstvo nepotvrdili. Bola preto zadržaná za občiansku neposlušnosť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Migrácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.