Zamestnanci nemusia odchádzať z práce. Musk prerobil kancelárie v Twitteri, pribudli postele aj skrine

Zamestnanci nemusia odchádzať z práce. Musk prerobil kancelárie v Twitteri, pribudli postele aj skrine
Zdroj: Twitter/@JamesClayton5

Niektoré kancelárske priestory sanfranciského sídla Twitteru prerobili na spálne. Pribudli v nich manželské postele, budíky, lampy aj šatníky. V sídle firmy má údajne pravidelne prespávať aj jej nový majiteľ Elon Musk.

„Vyzerá to ako hotelová izba,“ opísal pre BBC jeden z bývalých zamestnancov spoločnosti.

Mimoriadne pracovné výkony

Musk dokončil kúpu Twitteru za 44 miliárd dolárov v októbri tohto roka a takmer okamžite prepustil polovicu zamestnancov. Podľa jeho slov to bolo nevyhnutné. Tvrdí, že spoločnosť denne prerába až štyri milióny dolárov.

Tých, ktorých neprepustil, v otvorenom liste vyzval k mimoriadnym pracovným výkonom. Musk im napísal, že budú buď pracovať nadčasy a s vysokou intenzitou alebo spoločnosť opustia.

Prečítajte si tiež:

Portál BBC už v predošlých týždňoch uverejnil fotografie gaučov, na ktorých zamestnanci spávali. Manažéri, ktorí sa chceli novému majiteľovi zavďačiť, z práce neodchádzali a prespávali v ich kanceláriách.

Teraz sa v nich môžu cítiť skutočne ako doma. Na nových posteliach si zamestnanci našli papuče a v sídle pribudla dokonca aj práčka, v ktorej si môžu zamestnanci oprať svoje oblečenie.

Sanfranciské oddelenie stavebnej inšpekcie potvrdilo, že na základe sťažnosti vyšetruje možné porušenie stavebných predpisov. Musk sa ohradil tvrdením, že na nich mesto útočí len za to, že poskytujú postele svojim „unaveným zamestnancom“.

O tom, ako Musk prevzal Twitter, si môžete pozrieť aj archívnu reportáž z Televíznych novín:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti