USA vymenili basketbalistku Grinerovú za ruského „Obchodníka so smrťou“ Buta

USA vymenili basketbalistku Grinerovú za ruského „Obchodníka so smrťou“ Buta
Zdroj: Profimedia.sk

Rusko prepustilo väznenú americkú basketbalistku Brittney Grinerovú výmenou za obchodníka so zbraňami Viktora Buta, ktorý si odpykáva trest v USA. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AP, ktorá sa odvoláva na amerických predstaviteľov.

Prepustenie Grinerovej následne potvrdil aj americký prezident Joe Biden. "Je v poriadku, nachádza sa v lietadle. Je na ceste domov," oznámil na Twitteri.

Brittney Grinerovú (32), ktorá je hviezdou americkej ženskej basketbalovej ligy WNBA a dvojnásobnou zlatou olympijskou medailistkou, zadržali v Moskve 17. februára tohto roku.

Prečítajte si tiež:

​Stalo sa tak po tom, ako jej pri kontrole na moskovskom letisku Šeremeťjevo našli v jej batožine malé množstvo konopného oleja v náplniach do elektronických cigariet.

V následnom súdnom procese jej v auguste vymerali deväť rokov väzenia za pašovanie drog. Grinerová si trest odpykávala v trestaneckej kolónii v Mordviansku.

Podľa agentúry AP rozhodnutie Bidena schváliť prepustenie Buta, prezývaného Obchodník so smrťou, ukazuje, akému tlaku čelila americká administratíva v súvislosti so snahami o prepustenie Grinerovej.

Správu doplníme o ďalšie podrobnosti

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti