Céline Dion diagnostikovali zriedkavú neurologickú poruchu, musela zrušiť turné

Céline Dion diagnostikovali zriedkavú neurologickú poruchu, musela zrušiť turné
Zdroj: Shutterstock.com/@Featureflash Photo Agency

Kanadská speváčka Céline Dion vo štvrtok (8.12.) oznámila, že nedávno jej diagnostikovali veľmi zriedkavú neurologickú poruchu. Spôsobuje kŕče svalov a problémy s hlasivkami a preto je nútená zrušiť časť svojho koncertného turné.

Vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach, odkiaľ ich prevzala aj televízia BFM, Dion spresnila, že ide o syndróm stuhnutého človeka (SPS). Ochorenie známe aj ako Moersch-Woltmanova choroba „postihuje približne jedného z milióna ľudí“.

„O tejto zriedkavej chorobe ešte stále nevieme všetko, ale teraz vieme, že je príčinou svalových kŕčov, ktorými trpím,“ dodala speváčka s tým, že ochorenie ovplyvňuje jej každodenný život na mnohých úrovniach. „Niekedy mám veľké problémy s chôdzou a nie vždy môžem používať hlasivky, aby som spievala tak, ako chcem,“ vysvetľovala so slzami v očiach.

Prečítajte si tiež:

Vzhľadom na zdravotný stav preto nebude schopná pokračovať od februára roku 2023 v turné po Európe. Jej tím medzičasom spresnil, že osem koncertov naplánovaných na leto v Európe už bolo zrušených. Produkčná spoločnosť však ubezpečila, že koncerty ohlásené na obdobie od 26. augusta do 4. októbra 2023 sa uskutočnia.

Už v roku 2018 Dion pre zdravotné problémy odložila niekoľko vystúpení v Las Vegas. Vtedy sa odvolávala na bolesti hrdla a problémy so stredným uchom. Od roku 2021 vystúpenia často rušila, alebo odkladala pre silné svalové kŕče. Ubezpečovala, že je pod dohľadom a denne cvičí s terapeutmi, aby nabrala silu a výdrž a mohla sa vrátiť na pódium. Aj teraz dodala, že odvahu a nádej pokračovať jej dodávajú jej tri deti, ktoré sa narodili počas manželstva s jej manažérom Reném Angélilom.

Do hereckého neba odišla 5.decembra slovenská herečka Mária Kráľovičová. Na legendárnu Marínu sme si zaspomínali aj v Televíznych novinách. Pozrite si reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti