Zahraničné

Žena jedáva pred kamerami. Dostáva za to veľké peniaze

Žena jedáva pred kamerami, dostáva za to peniaze.
Zdroj: Reuters

Mesačne si zarobí aj 7 000 eur.

Zapne si počítač, webkameru a začne jesť. Sledujú ju pri to tisícky ľudí, s ktorými v tom istom čase aj komunikuje. Južnú Kóreu zaplavil nový fenomén - gastronomický voyerizmus. Za to, že vás pri jedení sleduje verejnosť, dostanete slušné peniaze. V mnohých takáto činnoť údajne vyvoláva pocit spolupatričnosti v tejto osamelej spoločnosti. 

Zdroj: Reuters

Takto si zarába aj "Diva" Park, ktorá vysiela online každý deň po tri hodiny. Pochádza zo Soulu. Ľudia, ktorí ju pri jedení sledujú, jej môže v chate posielať virtuálne balóniky. Každý z nich má hodnotu 100 wonov (7 centov). Mesačne si tak zarobí takmer 7 000 eur.

"Najčastejšie ma sledujú ľudia, ktorí nemôžu toľko jesť. Sú na diéte. Tak sa radšej pozrú, ako jem ja," tvrdí 34-ročná Park. Ľudia nehcú jedávať sami, a tak sa pri stolovaní pozerajú na Divu. "Je to, ako keby som tam bola s ňou. Upokojuje ma to," povedal jeden z návštevníkov.

Diva tvrdí, že to nie je len o peniazoch. Verí, že tak pomáha spoločnosti. "Je to skvelý pocit, keď vám niekto napíše, že sa vďaka mne dostal z anorexie," hovorí. Iné ženy jej vraj zase vďačia za to, že schudli.


Park začala s touto šou pred tromi rokmi. Bol to jej koníček. Napokon odišla z práce a dnes sa živí len online jedením.JUŽNÁ KÓREA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti