Zahraničné

Ukrajina má v Európskej únii stále "stopku"

Protesty na Ukrajine
Ilustračná snímka. Zdroj: SITA

Summit Východného partnerstva skončil v neprospech našich susedov.

Summit Východného partnerstva v litovskom Vilniuse sa podľa všetkého skončí bez toho, aby sa Ukrajina priblížila k Európskej únii. Naznačili to lídri EÚ, ktorí sa v pobaltskej krajine stretávajú od štvrtka.

„Argumenty nedosiahli ucho ani myseľ ukrajinského prezidenta. Stále vidíme, že postoje sa nezmenili," povedala litovská prezidentka Dalia Grybauskaité po rokovaní s ukrajinským lídrom Viktorom Janukovyčom.

Zdroj: SITA

Podobne sa vyjadril poľský minister zahraničných vecí Radek Sikorski: „Je koniec." Janukovyč ešte v utorok vyhlásil, že jeho krajina opätovne zváži uzavretie politickej a obchodnej dohody s EÚ v období, keď na to bude mať vhodnejšie podmienky.

Vyjadril sa tak po tom, ako premiér Azarov pred novinármi priznal, že dôvodom pozastavenia príprav na podpis dokumentov počas nadchádzajúceho summitu vo Vilniuse bola požiadavka zo strany Ruska.

Ukrajinská vláda o zrušení podpisu dohôd s EÚ rozhodla minulý týždeň. Parlament totiž stále neumožnil splnenie jednej z rozhodujúcich požiadaviek EÚ v podobe prepustenia väznenej expremiérky Julije Tymošenkovej do zahraničia.
VILNIUSE/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.