Elton John odchádza z Twitteru. Toto je dôvod

Elton John
Zdroj: Profimedia.sk

Britský popový spevák a skladateľ Elton John v sobotu oznámil, že odchádza zo sociálnej siete Twitter. Ako dôvod uviedol nespokojnosť so zmenou pravidiel v súvislosti s dezinformáciami, ktorú na tejto platforme zaviedol jej nový majiteľ Elon Musk. Informuje BBC.

„Celý život som sa snažil ľudí hudbou spájať. Je mi smutno, keď vidím, ako teraz dezinformácie náš svet rozdeľujú. Rozhodol som sa Twitter ďalej nepoužívať, lebo umožňuje šírenie takýchto dezinformácií bez kontroly,“ napísal spevák vo svojom poslednom príspevku na tejto platforme.

Prečítajte si tiež:

​Musk v reakcii na rozhodnutie Eltona Johna vyjadril nádej, že spevák sa jedného dňa k používaniu tejto sociálnej siete vráti.

BBC pripomína, že odkedy Musk v októbri kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov, vyvolala táto platforma viacero kontroverzií – od šírenia dezinformácií o ochorení COVID-19, ktoré po novom nikto nekontroluje, až po znovuobnovenie niektorých zrušených účtov či službu predplateného overenia používateľov.

V dôsledku týchto zmien opustilo Twitter viacero známych osobností vrátane hercov Jima Carreya a Whoopi Goldbergovej či supermodelky Gigi Hadidovej. Všetci označili ako hlavný dôvod svojho odchodu práve nového majiteľa platformy Elona Muska.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 28.10.:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Twitter

Dôležité udalosti