Údajne napadnutý učiteľ si útok vymyslel a zranenia si spôsobil sám

Príslušníci špeciálnych policajných síl počas policajnej operácie v Saint-Denis
Príslušníci špeciálnych policajných síl počas policajnej operácie v Saint-Denis Zdroj: TASR

Podľa prokuratúry sa 45-ročný muž zranil sám - porezal sa na krku a čele.

Učiteľ, ktorý tvrdil, že sa dnes v materskej škole na parížskom predmestí Aubervilliers stal obeťou útoku nožom, sa počas výsluchu priznal, že si všetko vymyslel, uviedla dnes francúzska prokuratúra.

Muž tvrdil, že dnes ráno naňho nožom a potom rezačom zaútočil maskovaný páchateľ, pričom pri útoku vykrikoval, že koná v mene Dáišu, čo je arabská skratka pre extrémistickú organizáciu Islamský štát (IS). V dôsledku tejto hrozby sa prípadom začala na parížskej prokuratúre zaoberať sekcia na boj s terorizmom, ako aj kriminalisti.

Podľa Davida Thomsona, novinára rozhlasovej stanice RFI, ktorý sa špecializuje na džihádistické hnutia, Islamský štát vyjadril "radosť" nad týmto útokom, avšak neprihlásil sa k nemu. Novinár pripomenul, že IS pred niekoľkými týždňami vo svojom propagandistickom dokumente pohrozil útokmi na francúzskych učiteľov.

Podľa prokuratúry sa 45-ročný muž zranil sám - porezal sa na krku a čele.

Francúzske médiá informovali, že muž sa učiteľskému povolaniu venuje 20 rokov, pričom pôsobí v oblasti školstva zameraného na deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ako uviedol starosta Aubervilliers Pascal Beaudet, učiteľ bol obľúbený a rodičmi vysoko hodnotený.
AUBERVILLIERS/Mirror, BBC, pt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti